• An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow

Kalendarium

kwiecień 2014
N P W Ś C Pt S
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3
Ćwiczebne uruchomienie syren

W związku z rozpoczynającym się na obszarze kraju centralnym ćwiczeniem taktyczno-specjalnym pk. RENEGADE-KAPER 13/II planowane jest dwukrotne uruchomienie w dniu 23 października br. (środa) syren alarmowych na terenie województwa, wg następującego harmonogramu:
- w godz. 10:00 – 10:15 nastąpi ćwiczebne ogłoszenie alarmu z wykorzystaniem modulowanego dźwięku syren w okresie trzech minut;

- o godz. 11:00 nastąpi przekazanie sygnału odwołującego (ćwiczebny) alarm z wykorzystaniem ciągłego dźwięku syren w okresie trzech minut.

źródło: http://www.opole.uw.gov.pl/cwiczebne-uruchomienie-syren#

 
FUTSAL 2013/2014

Do pobrania:

oświadczenie o stanie zdrowia.doc

lista zgłoszeń.docx

 
Dzień Edukacji Narodowej

W piątek, 11 października w sali posiedzeń głogóweckiego  Urzędu Miejskiego odbyło się uroczyste spotkanie z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W spotkaniu uczestniczyli: Burmistrz Głogówka Andrzej Kałamarz, Z-ca Burmistrza Barbara Wróbel. Inspektor ds. oświaty Ewa Orłowska – Radziwiłł, Prezes ZNP w Głogówku Elżbieta Adamiszyn, Proboszcz Ks. Ryszard Kinder, O. Marian, Komendant Policji w Głogówku Mariusz Bednarski, dyrektorzy szkół i wyróżnieni nauczyciele.

Więcej…
 
Obwieszczenie Wojewody Opolskiego

Loading ...

 
XXI ŚLĄSKI FESTIWAL IM. LUDWIGA VAN BEETHOVENA Prudnik - Głogówek 2013 

Program:

•3 X 2013 czwartek g. 18; Prudnik - willa Franków - Koncert na 4 ręce
Duo Piano PYRKOSZ
Iwona i Marcelina Pyrkosz


•11 X 2013 piątek g. 19; Prudnik - kościół parafialny pw. św. Michała Archanioła
Trio Wirtuozów
Konstanty Andrzej Kulka - skrzypce
Andrzej Gębski - skrzypce
Andrzej Wróbel - wiolonczela

•15 X 2013 wtorek g. 19; Prudnik - kościół Miłosierdzia Bożego

Zespół Muzyczny MAES - TRIO Alina Urbańczyk Mróz - sopran

•18 X 2013 piątek g. 19; Prudnik - kościół parafialny pw. Św. Michała Archanioła
Arkadiusz Bialic - organyJadwiga Bialic - skrzypce

Więcej…
 
Informacja o dofinansowaniu realizacji zadania ze środków NFOŚiGW w Warszawie oraz WFOŚiGW w Opolu.

Gmina Głogówek informuje, że realizacja zadania pn.: „Unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Głogówek – IV nabór”, dotowana jest na podstawie umowy Nr 34/2013/G-14/OZ-ZOA/D zawartej w dniu 18 lipca 2013r. z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu.

Planowany koszt zadania wynosi 52 755,13 zł, z czego otrzymana dotacja wynosi 44 841, 86 zł,  co stanowi 85% kosztów kwalifikowanych zadania, a w tym 50% kosztów ze środków udostępnionych przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie oraz 35 % kosztów kwalifikowanych ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu.

Więcej…
 
Telesprzedaż w Akademii PARP

Negatywne opinie i stereotypy na temat zawodu sprzedawcy zrażają wiele osób do wykonywania tej pracy. Jak nie poddawać się uprzedzeniom i z satysfakcją wykonywać ten zawód? Jak odnosić sukcesy? Odpowiedzi na te pytania znajdują się w najnowszym szkoleniu e-learning Akademii PARP „Telesprzedaż”.
Praca na stanowisku telesprzedawcy jest trudna i stresująca. Klienci nie zawsze są uprzejmi. Sprzedawcy często spotykają się z odmową i negatywnymi reakcjami rozmówców.

 

Więcej…
 
I Turniej o Puchar Burmistrza

W dniu 28.09.2013 r. w sobotę  na kortach ziemnych w Głogówku odbył się I Turniej o Puchar Burmistrza  w deblu mężczyzn. W turnieju uczestniczyli amatorzy tenisa z całej opolszczyzny. O godzinie 10.00 turniej otworzył Burmistrz Pan Andrzej Kałamarz, po czym  osiem par deblowych przystąpiło do gry. Zawodnicy ambitnie walczyli, a rywalizacja do końca była  zacięta. Około  godziny 18- tej  zakończył się finał, który wyłonił zwycięzców:

Więcej…
 
Mecz reprezentacji kobiet w futsalu

 
„Aktywność i kompetencje = Praca”

Fundacja Dla Dobra Publicznego zaprasza osoby bezrobotne do uczestnictwa w projekcie „Aktywność i kompetencje = Praca”, współfinansowanym ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu społecznego .

Więcej…
 
Informacja

BURMISTRZ GŁOGÓWKA  INFORMUJE

o wynikach postępowania w sprawie otwartego konkursu ofert na wykonanie zadania publicznego  związanego z realizacją  zadań w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej i sportu przez organizacje i inne uprawnione podmioty prowadzące działalność pożytku publicznego.


I. Do ogłoszonego w dniu 02.09.2013 r. otwartego konkursu ofert na realizację zadania publicznego w 2013 r.
złożone zostały następujące oferty w zakresie:

Więcej…
 
Oktoberfest oraz dożynki parafialne

 
Dzień Przedszkolaka

Więcej…
 
Sportowe zmagania przedszkolaków

 
Uczta głogówecka

W niedzielę, 15 września na głogóweckim Rynku odbyła się „Uczta głogówecka”. Tego dnia Rynek zmienił się nie do poznania. Wypełniony był pomysłowymi dekoracjami, straganami, gośćmi przebranymi w interesujące stroje nawiązujące do czasów Jana Kazimierza. Oczywiście nie mogło zabraknąć samego króla i jego żony Marii. Król wraz ze świtą  przybył na Rynek o godz. 14.00, powitał ich  gospodarz miasta - Burmistrz Głogówka Andrzej Kałamarz i … hrabia Oppersdorff. Swoją obecnością zaszczycili także organizatorów: Poseł RP Janina Okrągły, Starosta Prudnicki Radosław Roszkowski, Z-ca Burmistrza Barbara Wróbel, Skarbnik Gminy Ilona Hudaszek, Sekretarz Gminy Anna Barysz,  radni Rady Miejskiej w Głogówku i inni.

Więcej…
 
Dożynki Wojewódzkie w Racławicach Śląskich

Tegoroczne dożynki w Racławicach Śląskich miały wyjątkowy charakter. Były to zarówno dożynki gminne, powiatowe, jak i wojewódzkie. Święto rolników było dwudniowe, wypełnione różnymi atrakcjami. Pogoda – wyjątkowo słoneczna – sprzyjała organizatorom, którzy bardzo starali się, aby wszystko było zapięte na przysłowiowy ostatni guzik. Rzesza gości, którzy odwiedzili w ten weekend Racławice Śląskie, świadczy o randze tej imprezy.

Więcej…
 
Uczta głogówecka

 
Wystawa

 
Dożynki

 
Ogłoszenie

Na podstawie ustawy 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (tj. Dz. U. z 2010 r., Nr 234 poz. 1536) i Uchwały Nr XXIV/174/2012 Rady Miejskiej w Głogówku z dnia 26 listopada 2012 r. w sprawie uchwalenia” Rocznego programu współpracy z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na rok 2013” dla gminy Głogówek


Burmistrz Głogówka
ogłasza II otwarty konkurs ofert
na realizację zadań w roku budżetowym 2013 w zakresie upowszechniania kultury fizycznej i sportu przez organizacje i inne uprawnione podmioty prowadzące działalność pożytku publicznego

I. Rodzaj zadania: wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej i sportu w tym:

1.    rozwój sportu dzieci i młodzieży
2.    realizację programu szkolenia sportowego,
3.    zakup sprzętu sportowego,
4.    pokrycie kosztów organizowania zawodów sportowych lub uczestnictwa w tych zawodach,
5.    pokrycie kosztów korzystania z obiektów sportowych dla celów szkolenia sportowego,

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 22

Sponsorzy Dożynek Wojewódzkich 2013

Użytkowników : 3
Artykułów : 605
Zakładki : 6
Odsłon : 3433773